Valikko Sulje

Rajaohjelmien yksikkö (CBC)

Jukka-Pekka Bergman : Programme director

Jukka-Pekka Bergman, Programme director

  • Ohjelman johtaminen
  • Ohjelmatoiminnan operatiivinen raportointi
  • Ohjelman sidosryhmäsuhteet ja yhteistyö viranomaisten kanssa
  • Sopimukset
+358 50 437 0339
jukka-pekka.bergman@sefrcbc.fi

Anu Hannola : Maksatustarkastaja

Anu Hannola, Maksatustarkastaja

+358 40 6497 705
anu.hannola@ekarjala.fi

Tuula Heino : Administration officer

Tuula Heino, Administration officer

  • Tapahtuma- ja kokousjärjestelyt
  • Teknisen tuen seuranta ja laskujen käsittely
  • Arkistointi ja toimistotyöt
+358 40 139 0167
tuula.heino@sefrcbc.fi

Erja Lehikoinen : Programme coordinator

Erja Lehikoinen, Programme coordinator

  • Ohjelman seurantakomitean toiminnan koordinointi
  • Ohjelman valintakomitean toiminnan koordinointi
  • Laajojen infrastruktuurihankkeiden konsultaatio ja seuranta
+358 40 660 3640
erja.lehikoinen@sefrcbc.f

Sari Loisa : Programme advisor

Sari Loisa, Programme advisor

  • Ohjelman viestintästrategian toteutus ja seuranta
  •  Hankeviestinnän konsultaatio ja seuranta
  •  Media- ja yleisöpalvelut, sisäinen tiedotus
+358 40 578 4934
sari.loisa@sefrcbc.fi

Sonja Miettinen : Programme coordinator

Sonja Miettinen, Programme coordinator

  • Tietopalvelut rahoituksen hakijoille
  • Kehittämishankkeiden konsultaatio ja seuranta
+358 40 551 2068
sonja.miettinen@sefrcbc.fi

Pasi Sormunen : IT & Project Analyst

Pasi Sormunen, IT & Project Analyst

  • Ohjelman IT-ympäristön ylläpito
  •  PROMAS käyttäjätuki
  •  Hankkeiden tulosseuranta (ROM)
+358 40 667 3958
pasi.sormunen@sefrcbc.fi

Kimmo Turunen : Controller

Kimmo Turunen, Controller

  • Hankkeiden talouskonsultaatio ja -seuranta
  • Maksupyyntöjen käsittely ja päätökset
  • Ohjelman talousraportointi
+358 40 139 0176
kimmo.turunen@sefrcbc.fi