Valikko Sulje

Rajaohjelmien yksikkö (CBC)

Anu Hannola : maksatustarkastaja, Financial officer

Anu Hannola, maksatustarkastaja, Financial officer

CBC-yksikön tehtävät (osa-aika):

  • Hankkeiden talouskonsultointi
  • Hankkeiden talousseuranta
  • Maksupyyntöjen käsittely

Muut tehtävät:

  • Hankkeiden maksatustarkastus
+358 40 6497 705
anu.hannola@ekarjala.fi

Jukka-Pekka Bergman : Programme director

Jukka-Pekka Bergman, Programme director

  • Ohjelman johtaminen ja seuranta
  • Sidosryhmä- ja viranomaisyhteistyö
  • Tukisopimukset, palvelusopimukset
  • Ohjelman 2021-2027 valmistelun johtaminen
+358 50 437 0339
jukka-pekka.bergman@sefrcbc.fi

Sonja Miettinen : Programme coordinator

Sonja Miettinen, Programme coordinator

(31.12.2021 asti)

  • Tietopalvelut rahoituksen hakijoille
  • Kehittämishankkeiden konsultointi
  • Kehittämishankkeiden seuranta
  • Ohjelman 2014-2020 komiteatyöskentelyn (JMC, JSC) koordinointi
+358 40 551 2068
sonja.miettinen@sefrcbc.fi

Sari Loisa : Programme advisor

Sari Loisa, Programme advisor

  • Ohjelman viestintä
  • Lehdistö- ja yleisöpalvelut
  • Hankeviestinnän konsultointi
  • Ohjelman 2021-2027 komiteatyöskentelyn (PC) koordinointi
+358 40 578 4934
sari.loisa@sefrcbc.fi

Erja Lehikoinen : Project coordinator

Erja Lehikoinen, Project coordinator

(osa-aika, 31.12.2021 asti)

  • Ohjelman viestinnän konsultointi
  • Ohjelman 2021-2027 valmistelun konsultointi
+358 40 660 3640
erja.lehikoinen@sefrcbc.f

Päivi Ilves : johtava asiantuntija, Senior planning officer

Päivi Ilves, johtava asiantuntija, Senior planning officer

CBC-tehtävät (osa-aika, 30.10.2021 asti):

  • Laajojen infrastruktuurihankkeiden konsultointi
  • Laajojen infrastruktuurihankkeiden seuranta

Muut tehtävät:

  • Digituki @ ekarjala II -hankkeen projektipäällikkö (osa-aika, 30.10.2021 asti)
+358 40 558 6011
paivi.ilves@ekarjala.fi

Eini Arponen : Project coordinator

Eini Arponen, Project coordinator

  • Tietopalvelut rahoituksen hakijoille
  • Kehittämishankkeiden konsultointi
  • Kehittämishankkeiden seuranta
+358 40 754 9089
eini.arponen@sefrcbc.fi

Pasi Sormunen : IT & Project Analyst

Pasi Sormunen, IT & Project Analyst

  • Ohjelman IT ympäristön ylläpito
  • PROMAS käyttäjätuki
  • Hankkeiden tulosseuranta (ROM)
+358 40 667 3958
pasi.sormunen@sefrcbc.fi

Tuula Heino : Administration officer

Tuula Heino, Administration officer

  • Tapahtuma- ja kokousjärjestelyt
  • Teknisen tuen seuranta
  • Laskujen käsittely
  • Arkistointi ja toimistotyöt
+358 40 139 0167
tuula.heino@sefrcbc.fi

Kimmo Turunen : Controller

Kimmo Turunen, Controller

  • Hankkeiden talouskonsultointi
  • Hankkeiden talousseuranta
  • Maksupyyntöjen käsittely ja päätökset
  • Ohjelman talousraportointi
+358 40 139 0176
kimmo.turunen@sefrcbc.fi